Kompozit Panel Üretim Tesisi

Aluminance Plus Kompozit Panel

Aluminance Plus alüminyum kompozit panel, 2 boyalı alüminyum levha (0.5 mm) arasına yerleştirilmiş polietilen tabakasından oluşan bir yapı malzemesidir. Dış yüzeyi PVDF esaslı değişik renkler ile boyanmaktadır. Taşıma depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için koruyucu (çıkartılabilen) bir folyo ile kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Aluminance  kompozit panel darbelere, kırılmalara, basınca ve kötü hava şartlarına karşı sahip olduğu sağlam yapısından dolayı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Esnek ve hafif olması nedeniyle, beraberinde çeşitli renk alternatifleri sayesinde istenilen tasarım ve projelere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cephelerde kolay bakım ve temizlik imkanı sağlamaktadır. Aluminance  alüminyum kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elamanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonun yeni bir görünüm, modern çizgi ve temiz bir cepheye sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sayede binalar prestij kazanmakta ve değerleri artmaktadır. 

Aluminance  kompozit panelin başlıca uygulama alanları, dış giydirme cepheleri, alışveriş merkezleri, otel, banka, sergi ve fuar merkezleri, havaalanı kompleksleri, çeşitli restorasyon ve dekorasyon binalarından oluşmaktadır. Aluminance alüminyum kompozit panellerin uygulamalarında renk kartelamızda yer alan temel renkler standart olarak mevcuttur. Standart renklerin yanı sıra RAL renklerinde bulunan özel renk ve ölçülerde kompozit panel üretimi de mümkündür. Yukarıda belirtilen şartlarda B2 normlarında üretilen Aluminance  alüminyum kompozit panel, Aluminance -FR olarak B1 normlarında da üretilmektedir.B1 normlarında geç alev alan ve yangına destek vermeyen kompozit panel üretimi müşteri taleplerine göre yapılmaktadır.