HAKKIMIZDA

1983 yılında Zahit Balbay tarafından ilk kapı pencere doğrama atölyesi olarak temelleri atılan Zahit Alüminyum, bugün 4 kıtada 35 ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin prestijli üretim firmaları arasında yer alıyor.

1990’lı yıllarda şirketleşme süreçleri ile alt yapı yatırımlarına hız veren firmamız, yatırım ve üretim kapasitesiyle sektörün lider kuruluşları arasına girmeyi başarmıştır. 1998 yılında ekstrüzyon prosesi ile ilk profilleri üreten Zahit Alüminyum, 2000’li yılların başında üretim hacmini artırmak ve daha kaliteli ürünler üretmek için yeni üretim hatları ve yüzey işlem hatlarını devreye almıştır.

Zahit Alüminyum, bugün dünyanın önde gelen alüminyum şirketleri arasında yer alma ve sektöre güç katma hedefiyle sektörün her alanında 660 çalışanı ile yenilikçi çözümler sunan, globalde mağaza ve bayi ağını kuran, üretimin %50’sini 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan bir şirkettir.

  • 40.000 metrekare kapalı olmak üzere toplam 60.000 metrekare alan,

  • Yıllık 25.000 ton biyet döküm, 25.000 ton (6 adet) kapasiteli alüminyum ekstrüzyon profil hattı,

  • 1.500.000m² kapasiteli B-1/B-2 alüminyum kompozit panel tesisi,

  • 7.500 ton üretim kapasiteli dikey elektrostatik boyama, 700 ton kapasiteli ahşap kaplama hattı, 12.000 ton kapasiteli eloksal yüzey kaplama hattına sahiptir.

İSTİKRAR

GÜVEN

KALİTE

ÜRÜNLERİMİZ

Zahit Alüminyum kalite ve güvencesi ile üretilen, farklı sektörlerdeki farklı ihtiyaç ve beklentileri karşılamaya yönelik, geniş ürün yelpazemizi inceleyebilirsiniz.

ÜRETİM TESİSLERİ

Zahit Alüminyum bünyesinde yer alan ve müşterilerine istenilen kalitede ürünü, istenilen zamanda, en uygun maliyetlerle sunan üretim tesislerimizi inceleyebilirsiniz.

MARKALAR

Her daim büyük yatırımlarla farklı ihtiyaç ve beklentilere cevap vermek için yeni girişimlere imza atan Zahit Alüminyumun Solar Konstrüksiyon ve Kompozit Panel Markası Solarfield, Alüminyum Profil Markaları Aluminance ve Vetrina ile tanışın.

REFERANS PROJELER

Ülkemizde ve dünyada birçok büyük projede bizim dokunuşumuz var. Büyük çaplı ulusal ve uluslararası projelerdeki Zahit Alüminyum dokunuşlarını inceleyebilirsiniz. İşte Zahit Alüminyumun referans projeleri…

DÜNDEN BUGÜNE

1983 yılında temelleri atılan Zahit Alüminyum’un yıl yıl zirveye uzanan başarı hikayesi…

Zahit Alüminyum Doğrama Atölyesi olarak kuruldu
1983
1991
Alüminyum ve aksesuar ticaretine başladı
AOSB'de elektrostatik toz boya tesisi kuruldu
1996
1998
Alüminyum profil üretimine başlandı.
DAHA
FAZLA
Daha Fazlası

HABERLER & DUYURULAR

Firmamız, Ar-Ge yatırımlarımız, Alüminyum Profiller, Kompozit Paneller, alüminyum sektörüne dair son gelişmeler ve merak edilenlerle ilgili editörlerimizin hazırladığı haberler ve duyurular…