Hakkımızda

1983 yılında Zahit Balbay tarafından ilk kapı pencere doğrama atölyesi olarak temelleri atılan Zahit Alüminyum, bugün 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin prestijli üretim firmaları arasında yer alıyor.

1990’lı yıllarda şirketleşme süreçleri ile alt yapı yatırımlarına hız veren firmamız, yatırım ve üretim kapasitesiyle sektörün lider kuruluşları arasına girmeyi başarmıştır. 1998 yılında ekstrüzyon prosesi ile ilk profilleri üreten Zahit Alüminyum, 2000’li yılların başında üretim hacmini artırmak ve daha kaliteli ürünler üretmek için yeni üretim hatları ve yüzey işlem hatlarını devreye almıştır.

Zahit Alüminyum, bugün dünyanın önde gelen alüminyum şirketleri arasında yer alma ve sektöre güç katma hedefiyle sektörün her alanında 600'dan fazla çalışanı ile yenilikçi çözümler sunan, globalde mağaza ve bayi ağını kuran, üretimin %50’sini 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan uluslararası bir firma konumundadır.

Farklı Sektörlere Faaliyet Gösteriyoruz

Şirketimiz; şu an beş binin üzerinde olan ürün çeşitliliği ile inşaat, enerji, savunma sanayi, otomotiv, elektrik-elektronik, medikal, mobilya ve reklam sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde, 40.000 m² kapalı olmak üzere toplam 60.000m² alanda, yıllık 25.000 ton biyet döküm, 20.000 ton (6 adet) kapasiteli alüminyum ekstrüzyon profil hattı, 7.500 ton üretim kapasiteli dikey elektrostatik boyama hattı, 700 ton kapasiteli ahşap kaplama hattı, 12.000 ton kapasiteli eloksal yüzey kaplama hattı ve 1.500.000m² kapasiteli alüminyum kompozit panel tesisine sahiptir.

Uluslararası Kalite Standartlarına Sahibiz

Entegre yönetim sistemi ile uluslararası kalite standartlarında üretim yapan firmamız, istikrarlı satış politikası ile müşteri taleplerine hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Zahit Alüminyum; ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, ISO 50001 ve AFGM onaylı tedarikçi yönetim sistemlerine sahiptir. TSE, CE, ROHS, REACH, QUALANOD ve QUALICOAT Seaside sertifikalarına sahip ürünler üretmektedir. Her yıl bünyesi içerisinde 5S tekniklerini uygulamakta ve proses iyileştirmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca üretmiş olduğu ürünler ile “Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesi” almaya hak kazanmıştır.

Sektörde Herkesin Güvendiği Bir Şirketiz

Zahit Alüminyum; Ar-Ge Merkezi, dökümhane, kalıphane, ekstrüzyon pres hattı, eloksal yüzey işlem tesisi, elektrostatik toz boya tesisi, ahşap desen kaplama tesisi, mekanik işlem birimi, alüminyum kompozit panel üretim hattı ve kalite kontrol birimlerinin birbiriyle entegre çalışmasıyla sektörde herkesin bildiği ve güvendiği firma profili seviyesine getirmiştir. Alüminyum profil grubunda mimari sistem profilleri, endüstriyel profiller, solar konstrüksiyon ve kompozit panel üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz Değerler Üzerinde Yükseliyor

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat potansiyeliyle ülke ekonomisine katkı veren firmamız; alüminyum ve yenilenebilir enerji (solar enerji) sektörlerinde direk ve endirekt müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan bir misyon ve vizyonla hareket ediyor. Ürünlerin tasarımı ve üretimi ile ekonomiye katma değer sağlayan Zahit Alüminyum, evrensel ilkeler üzerinde yükseliyor. Şirketimizin değerleri şu şekildedir:

 • Müşteri haklarına saygılı olmak,
 • Bireye değer vermek,
 • Ekipler halinde birlikte çalışmak,
 • Yaratıcı çözümler üretmek,
 • Açık, adil ve güvenilir olmak,
 • Bilimsel veriler doğrultusunda faaliyet göstermek,
 • Kaynakları verimli kullanmak,
 • Toplumsal ve kültürel değerlere saygılı olmak,
 • Yenilikçi ve sürekli gelişime odaklı olmak,
 • Müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı olmak,
 • Değerleri istikametinde sorgulayan ve yönlendiren olmak,
 • Destekleyici ve planlayıcı olmak,
 • Sahiplenen ve özverili olmak,
 • Öncü ve örnek olmak,