Kompozit Panel Üretim Tesisleri

Zahit Alüminyum kompozit panel üretim tesisinde Aluminance ve Vetrina markaları ile yıllık 1.500.000 m2 kapasite ile müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda farklı ral renklerinde B1 ve B2 sınıflarında TS EN 13777 standartları içerisinde üretim yapmaktadır. İnşaat sektöründe cephe kaplama alanlarında, mimari sistem uygulamalarında kullanılabilmektedir. Üretimin her aşamasında kalite kontrol laboratuvarlarında boyutsal ölçümler, kaplama kalınlığı, yüzey pürüzlülüğü, parlaklık testleri, çekme ve yapışma testleri yapılmaktadır.

Üretimi yapılan B1 sınıfındaki alüminyum kompozit paneller, yangın yönetmeliğine uygun ve alev almayan özel mineral dolgusu ile olası yangınlara karşı kullanım alanlarında üst düzey koruma sağlar.

Vetrina Plus, Vetrina Class markaları ile üretim yapılan kompozit paneller genellikle reklam sektöründe ve iç cephe kaplamalarında sıkça tercih edilmektedir. Aluminance markası ile üretim yapılan kompozit paneller mimari yapılar, özel yaşam alanları, alışveriş merkezleri, havaalanı gibi mekanların iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.