Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemlerinin Avantajları ve Fiyatları

Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemlerinin Avantajları ve Fiyatları

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri, nitelikli özellikleri ve birden fazla faydalarıyla yapı sektöründe yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Günümüz modern mimarilerinde ekonomik, kaliteli, estetik, verimli enerji ve çevre dostu ürünlere olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu gereksinimleri maksimum düzeyde karşılayan alüminyum kapı ve pencere sistemleri yoğun talep görüyor.

Önemli Avantajlar Sağlıyor

Üretimden ürün teslimatına her aşamada çözüm ortaklarını profesyonel hizmetlerle buluşturan Zahit Alüminyum, söz konusu sistemlerin neden çok tercih edildiğini anlattı. İnşat projelerini daha konforlu ve güvenli hale getiren alüminyum kapı ve pencere sistemlerinin özellikleri ve sağladıkları avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Yüksek ısı ve ses yalıtım standartlarına sahiptirler
 • Her türlü sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korurlar
 • Güvenli, hafif, esnek ve dayanıklıdırlar
 • Yaşam alanlarına göre farklı ölçülerde tasarlanabilirler
 • Gün ışığından daha fazla yararlanma fırsatı sunarlar
 • Yüksek atalet momentlerinden dolayı güvenle kullanılabilirler
 • Uzun ömürlüdürler ve paslanmazlar
 • Bakım ve onarımları daha kolaydır
 • Çevre dostu ve dönüşümlü ürünlerdir
 • Yangın sırasında gaz salınımına neden olmazlar
 • Isıya karşı dayanıklıdırlar, yangında kıvılcım çıkarmazlar
 • Yüksek enerji tasarrufu sağlarlar
 • Kişiselleştirilebilir, istenilen renge boyanabilir

Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür

Alüminyum hammaddesi korozyona ve olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Bundan dolayı alüminyum kapı ve pencere sistemleri daha uzun ömürlüdür. Doğal dayanaklıklarının yanı sıra kontrollü oksitlendirme (eloksal) yöntemiyle korozyon önleyici kaplamalarla donatılan bu imalatlar, her türlü dış etkenlerden zarar görmeden uzun yıllar kullanılabiliyor. Alüminyum yüzeyine uygulanan mekanik ve elektrokimyasal prosesi tanımlayan eloksal işlemi sayesinde farklı yüzey görünümleri (parlak, gümüş, siyah, bronz, altın renklerinde) elde etmek mümkündür.

Mekanik Özelliklerini Korur

Geniş tasarım seçenekleriyle yüksek çerçeve aralıklarının olduğu yaşam alanlarında kullanılan alüminyum kapı ve pencere sistemleri, gün ışığından daha fazla yararlanma imkânı sağlıyor. Sistemler mekanik özelliklerini düşük ve yüksek sıcaklıklarda koruyabiliyor. Kullanışlı, esnek, dayanıklı ve hafif yönleriyle mimari projelere zenginlik katan bu sistemler, alternatif renk ve ölçü seçeneklerine göre rahatlıkla tasarlanabiliyor.

Geri Dönüşümlü ve Çevre Dostudur

Çevre dostu bir element olan alüminyum, geri dönüştürüldüğünde çevresel etkileri minimize eder ve enerji tasarrufu elde edilir. Bu yüzden “sürdürülebilirlik” açısından mükemmel bir seçenektir. Alüminyum, ısıya karşı dayanıklıdır. Olası bir yangında kıvılcım ve zehirli gaz salınımına neden olmazlar.   

Farklı Ölçülerde Üretilebilir

Yüksek bir uygulama hassasiyetine sahip alüminyumum; dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler üretilebiliyor. Bu ayrıcalığıyla mimar ve mühendislere geniş tercih fırsatı sunuyor. Ayrıca yüksek kimyasal dirence sahip alüminyum kapı ve pencerelerin temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Bu yönleriyle uzun vadede maliyetleri minimize ediyor.

Yüksek Enerji Tasarrufu Sağlar

Sağlam ve güvenilir içeriklere sahip alüminyum profiller, üstün ısı ve ses yalıtımı bakımından yüksek enerji verimliliği performanslarıyla öne çıkıyor.

Alüminyum Kapı Pencere Fiyatları

Alüminyum kapı ve pencere sistemlerinin fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişebiliyor. Fiyatlar genel olarak üretim maliyetleri, işçilik ve montaj, uygulama alanı, doğrama tipi, ürünün kalitesi ve markası gibi kriterlerle belirleniyor. Zahit Alüminyum’ un kapı ve pencere sistemleri hakkında bilgi edinmek için web sayfamızı inceleyebilir veya telefonla arayabilirsiniz.