Alüminyum Sürme Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum Sürme Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum sürme sistemler, günümüz modern mimari projelerinde yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Hafif, dayanıklı ve estetik tasarımlarıyla kapı ve pencerelerde kullanılan bu sistemler, birden fazla avantajlarıyla yaşam alanlarına değer katıyor.

Kolay bir şekilde açılıp kapanan ve bilinen menteşe sistemine göre daha az yer kaplayan sürme sistemler, enerji tasarrufu, ses ve ısı yalıtımı özellikleri sayesinde mekânları konforlu hale getiriyor.

Zengin ürün çeşitliliği ile enerji, inşaat, otomotiv, savunma sanayi, elektrik-elektronik, medikal, mobilya ve reklam sektörlerinde faaliyet gösteren Zahit Alüminyum, “sürme sistemleri” hakkında merak edilenleri anlattı.

Alüminyum Sürme Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Şiddetli rüzgâr yükü dayanımı, ses ve ısı yalıtımı, yağmur suyu sızdırmazlığı gibi nitelikleriyle konut projelerinin vazgeçilmez parçaları haline gelen alüminyum sürme sistemler, uygulandıkları alanlarda oluşturdukları sıcak ve aydınlık atmosferle hayat standartlarını yükseltiyor. Uzun ömürlü, ferah, sağlıklı, pratik ve estetik yönleriyle mimari tasarımları tamamlayan sürme sistemler, üst düzey performanslarıyla uygulamalara farklı bir anlam kazandırıyor.

Zahit Alüminyum Ar-Ge Merkezindeki uzman ekipler tarafından özgün bir tarzda, ihtiyaçlar doğrultusunda üretilen inovatif sürme sistemlerinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Yalıtım özellikleri sayesinde enerji verimliliği sağlar.
  • Ses, titreşim ve su alma riskleri minimum düzeydedir.
  • Mimari alanlarında estetik bir görüntü oluşturur.
  • Yapılar için sağlam ve güvenli bir çözümdür.
  • Menteşe sistemine göre daha az alan kaplar.
  • Mekânları verimli kullanma imkanı sunar.
  • Geniş görüş ayrıcalığıyla aydınlatma seviyesini yükseltir.
  • Enerji tasarrufu nedeniyle maliyetler azalır.
  • Soğuk veya sıcak gibi etkilere karşı dirençli ve uzun ömürlüdür.

Alüminyum Sürme Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Alüminyum sürme sistemleri mekânlara geniş bir görüş açısı sağlıyor. Bu sistemlerde tek bir hamleyle hiç zorlanmadan kanatları açıp kapatmak mümkündür. Cam panellerin birbirine paralel olarak kaydırılmasıyla çalışan sürme sistemler, kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Önemli olan doğru uygulamadır. Panellerin altında, sağ veya sol tarafında bulunan kollar yardımıyla sistem istenildiğinde hareket ettirilebilir. Bu sırada panellerin diğer nesnelere çarpmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca sistemlerin düzenli bakımı da önemlidir. Kaydırma mekanizmaları ve cam panellerin temizliği ihmal edilmemelidir. Sürme Sistemler Nerelerde Kullanılabilir?

Sürme Sistemler Nerelerde Kullanılabilir?

Alüminyum, hafif, korozyona ve dış hava koşullarına dayanımı sebebiyle sanayinin birçok alanında ideal bir hammaddedir. Bu kapsamda alüminyum sürme sistemler; geniş açıklık ve yüksekliklere uygulanabilirlikleri, istenilen renge boyanabilir ve kişiselleştirilebilir içerikleri ve tasarım seçenekleriyle ideal ekonomik çözümler sunuyor. Söz konusu nitelikleri dolayısıyla sürme sistemler; konut projeleri, kış bahçeleri, kafe, restoran, otel ve ofis gibi alanlarda önemli ölçüde değerlendiriliyor. Kanatları kolaylıkla açılabilen, daha az bakım gerektiren sürme kapı ve pencere sistemleri ferah alanların meydana gelmesine katkı sağlıyor. Kayar katlanır, katlanır sistem, sürme, açılır, çift açılır, dışa açılır gibi çok sayıda alternatifi olan bu sistemler, üretim aşamasında çevre kirliliğine yol açmaz ve gerektiğinde dönüştürülebiliyor.

Alüminyum Sürme Sistemlerinde Merak Edilenler

Yaşam alanlarını farklı kılan alüminyum sürme sistemleri konusunda tüketiciler daha fazla bilgi edinmek istiyor. Geniş ve engelsiz, mekânları bol miktarda doğal ışıkla buluşturan sürme sistemlerle ilgili merak edilen bazı soruların yanıtları şu şekilde açıklanabilir:

Bakımı Nasıl Yapılır?

Sürme sistemlerin bakımı oldukça pratik ve kolaydır. Sistemin sorunsuz çalışması için rayların ve diğer mekanik parçaların düzenli bakımı yeterlidir.

Montajı Ne Kadar Sürer?

Projenin boyutu ve ayrıntılarına göre montaj süresi değişebilir.

Ömürleri Ne Kadardır?

Düzenli bakım ve doğru ve kullanımla alüminyum sürme sistemleri yıllarca kullanılabilir.

Renk Seçenekleri Nelerdir?

Sürme sistemler, bina estetiğine ve kişisel zevklere uygun renk seçenekleriyle tasarlanabilir.

Ne Tür Yapılar İçin Kullanabilir?

Ticari ve konut projelerinde, ofis, otel ve büyük cam alanlarında kullanılabilir.

Güneş Işığına Karşı Ne Kadar Dayanıklıdır?

Alüminyum sürme sistemleri korozyon dirençlidir. Güneş ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır. Deniz kenarı gibi nemli bölgelerde bile üst düzey performans sergilerler.

Sistemler Çevre Dostu Mudur?

Bu sistemler enerji verimliliği ve geri dönüştürülebilirliği yönleriyle çevre dostudur.

Sistemlerde Kullanılan Cam Tipleri Nelerdir?

Farklı cam tiplerine göre tasarlanan alüminyum sürme sistemler tek veya çift cam, lamine cam ve daha fazlasına uyumludur.

Sistemlerin Enerji Verimliliği Nasıldır?

Bu sistemler nitelikli yalıtım özellikleriyle büyük oranda enerji verimliliği sağlarlar.

Sistemlerin Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Alüminyum sürme sistemlerinin fiyatları piyasa koşulları, işçilik ve hammadde maliyetleri, ürün kalitesi ve işlevselliği gibi pek çok faktöre göre değişebiliyor.

Zahit Alüminyum’un sürme sistemleri hakkında bilgi edinmek için web sayfamızı inceleyebilir veya telefonla arayabilirsiniz.