Yalıtımlı Katlanır Sistemler Nedir Özellikleri Nelerdir?

Yalıtımlı Katlanır Sistemler Nedir Özellikleri Nelerdir?

İç ve dış mekanlar arasında erişim özgürlüğü sağlayan yalıtımlı katlanır sistemler, konutlar, villalar, teraslar, cafe ve restoranlar için son derece kullanışlı ve estetik bir çözüm. Geniş ve yüksek açıklıklarda kullanıma olanak sağlayan yalıtımlı katlanır sistemler, alttan taşımalı ve yüksek kaliteli silindirleriyle kolay ve yumuşak şekilde açılıp kapanabiliyor. Ayrıca tüm kanatları sağa veya sola toplayabilme özelliği sayesinde daha geniş bir yaşam alanı sunuyor. Yüksek yoğunluklu fırça, fitil ve contalarıyla kesintisiz ısı yalıtım özelliği sunan bu sistemler, konforlu bir yaşama açılan pencereniz olma iddiasında. Uzun yıllardır Alüminyum üretiminde Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu Coğrafyasının lider ismi Zahit Alüminyum-Vetrina kalitesiyle siz de yalıtımlı katlanır sistemleri tercih edebilir, özgürlükle kucaklaşabilirsiniz.

Isı Yalıtımlı Katlanır Sistemler yaşam alanlarınızı arttırmayı amaçlar. Bilhassa bahar ve yaz aylarında açık havanın keyfini doyasıya yaşamak, kışın yağışlı havalarda bile dört duvar arasında kalmayıp gökyüzüyle temas etmek isteyenler için eşsiz bir seçimdir. Birinci kalite alüminyum profilden üretilen Vetrina Yalıtımlı Katlanabilir Sistemlerde güvenlik ve izolasyon avantajınız vardır. Cam panellerin montajı için özel olarak üretilen contalar vardır. Sağladığı üst düzey yalıtım sayesinde önemli miktarlarda enerji tasarrufu yapmış olursunuz. Yalıtımlı Katlanır Sistemler binanın değerini arttıran önemli bir faktördür. Bu yüzden pek çok insan yatırım amacıyla bile bu sistemleri tercih etmektedir.

Yalıtımlı Katlanır Sistemlerde Kullanılan Malzemeler

Hem evlerde hem de iş yerlerinde yaşam alanlarını genişletmek ve üst düzey bir konfor sağlamak için kullanılan yalıtımlı katlanır cam balkon sistemlerinde kullanılan malzemeler dayanıklılık ve enerji verimi açısından büyük önem taşır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken kriterleri sıralamamız gerekirse:

1 – Alüminyum Profil

Alüminyum, hem dayanıklı hem de hafif bir yapıda olduğu için en popüler yapı malzemesidir. Paslanmaz oluşu, ısıyı iletmeme özelliği de yalıtımlı katlanabilir sistemler için alüminyumu ideal malzeme haline getiren unsurlardan biridir. Alüminyum hem montaj kolaylığı hem uzun süreli kullanım imkanı hem de enerji tasarrufu gibi avantajlar sağlar.

2 – Cam

Katlanır cam balkonunuzda kullanacağınız camı seçerken güvenli ve kalın olmasına dikkat etmeniz gerekir. Isı kaybını önlemek ve sese karşı yalıtım sağlamak için çift cam kullanabilirsiniz.

3 – Silikon

Alüminyum profil ve cam arasındaki boşluğu doldurmak için silikon kullanılır. Silikon seçimi, dayanıklılık ve işlevsellik bakımından önemlidir.

4 – Rüzgar Kilitleri

Rüzgar kilitleri, esen rüzgarın camın açık kısmına ulaşmasını önler. Bu da yaşam konforunuzu arttırır. Rüzgar kilitlerinde paslanmaz çelik veya alüminyum kullanılması gerekir.

5 – Güneş Kontrol Filmi

Yaz aylarında güneş ışınlarına karşı kontrol filmi kullanmak, balkonunuza veya terasınıza gelen ısıyı azaltacaktır. Bu sayede güneşin zararlı UV ışınlarından korunabilir ve eşyalarınızın solmasını engelleyebilirsiniz.

Yalıtımlı Katlanır Sistem Fiyatları

Dışarıdaki olumsuz hava koşullarından etkilenmeden gökyüzünün keyfini doyasıya yaşamamızı sağlayan yalıtımlı katlanır sistemlerin fiyatlarını belirleyen bazı faktörler vardır. Bunların ilki kullanılan malzemenin kalitesidir. Kullanılacak olan camın boyutu ve kalınlığı da maliyetleri etkiler. Ulaşım maliyetleri de fiyatlar üzerinde etkili olabilmektedir. Maliyetleri belirleyen en önemli unsurlardan biri de ısı yalıtım özelliğidir. Zahit Alüminyum ve Vetrina, uzun yıllardır istenilen kalitede, istenilen zamanda ve uygun fiyatla alüminyuma dair bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Yalıtımlı katlanır sistemlerin fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yalıtımlı Katlanır Sistemlerin Özellikleri

Estetik görünümü ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan yalıtımlı katlanır cam balkon sistemlerinin yapısı cam levhalardan ve alüminyum profillerden oluşur. Isı yalıtımı özelliği ile soğuk havaların içeri sızmasını önler ve size enerji tasarrufu sağlar. Sıcak yaz aylarında da güneş koruyucu filmlerle sıcak havadan olumsuz etkilenmeden güneşin tadını çıkarmanıza olanak verir. Üst düzey ses yalıtımı ile şehrin rahatsız edici gürültülerinden korunabilir, huzurun tadına varabilirsiniz.

Katlanabilir olması daha geniş bir yaşam alanı kazandırır. Cam paneller kolaylıkla açılıp kapatılabilir.

Montaj ve kurulumu kısa sürede kolaylıkla tamamlanabilmektedir. Temizliğini sağlamak ve bakımını yapmakta bir hayli kolaydır. Uzun vadede evinizin veya işyerinizin değerini arttıran bir yatırım unsurudur. Uzun ömürlü bir kullanım vaat eder.

Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde kış bahçeleri, teraslar ve balkonları çevirmenin en estetik ve kolay yolu olduğunu görüyoruz. Doğa ve gökyüzü ile iç içe bir yaşam isteyenler, genişlikten ve ferahlıktan hoşlananlar için eşsiz bir çözüm.