F50 Kapaklı Cephe Sistemi

Ürün Özellikleri :

F50 klasik kapaklı cephe sistemi, sektörel taleplere cevap verebilecek ölçüde içeriden ve dışarıdan 50 mm genişliğe sahip profillerle oluşturulmuştur.

Mimari estetiğe uygun olarak dışarıdan görülen kapakların derinlikleri değişebilmektedir. Kapaklar şekilsel olarak da çeşitli formlarda dizayn edilebilmektedir. Statik gereksinimler göz önünde bulundurularak iç dizayn profil derinlikleri değiştirilmekte, bu yapı estetik anlamda da farklılıklar yaratmayı mümkün kılmaktadır.

F50 klasik kapaklı cephe sisteminde statik değerler açısından profil yelpazesi oldukça geniştir. Gereksinim duyulan ısı, ışık, akustik değerler bakımından 4 mm’den 40 mm’ye kadar cam aralıklarını çözecek nitelikte dizayn edilmiştir.

Temiz hava ihtiyacı için kanat formlarımızın tamamı dışardan algılanmayacak şekilde vasistas açılım, paralel açılım ve özellikle konut alanlarında içe çift açılım (gizli) alternatifleri ile sunulmuştur. Performans nitelikleri bakımından özel dizaynı sayesinde kanatlar 4 tarafından sabitlenebilmektedir. Kapı ve pencere gibi cephe içi çözümleri de mevcuttur.

Sistem profilleri, aksesuar ve mekanizmalarda kullanılmış olup “Eko Sistem” adı verilen cam içi spacer sistem geliştirilmiştir. F50 klasik kapaklı cephe sisteminin sahip olduğu tüm nitelikler Eko Sistem içinde geçerlidir. Bu yönüyle ekonomik çözümler sunmaktadır.

Teknik Özellikleri :

Profil genişlikleri: 50 mm

Profil et kalınlığı: 1,5-2 mm

Düşey taşıyıcı derinlikleri: min. 40 mm – max. 220 mm

Yatay taşıyıcı derinlikleri: min. 20 mm – max. 205 mm

Kasa profili yüksekliği : 40,3 mm

Kanat profili yüksekliği: 22 mm

Isı bariyeri : 12-16 mm

Cam kalınlığı: min.6 mm – max. 40 mm