Zahit Alüminyum’dan Özel Mekânlar İçin Özel Çözümler

Zahit Alüminyum’dan Özel Mekânlar İçin Özel Çözümler

Türkiye’nin alüminyum profil ve kompozit panel üssü Zahit Alüminyum, 5 binin üzerindeki ürün yelpazesi ile özel mekanlar için özel çözümler üretiyor. Enerji, inşaat, otomotiv, savunma sanayi, elektrik-elektronik, medikal, mobilya ve reklam sektörlerinde faaliyet gösteren Zahit Alüminyum, Türkiye genelindeki yaygın bayi ağının yanı sıra 4 kıtada 35’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yatırım, ihracat ve istihdam kapasitesiyle ülkenin en prestijli firmaları arasında yer alan Zahit Alüminyum, Ar-Ge ve inovasyon anlayışıyla ürettiği katma değeri yüksek ürünleriyle yaşam alanlarına değer katıyor.

Ürünler Standartlara Uygun Tasarlanıyor

Zahit Alüminyum’un kompozit panel üretim tesisindeki markaları inşat sektöründe yoğun şekilde tercih ediliyor. Yıllık 1.500.000 m2 kapasite ile farklı ral renklerinde B1 ve B2 sınıflarında TS EN 13777 standartlarına sahip bu ürünler, cephe kaplama ve mimari sistem uygulamalarında kullanılıyor. Sözü edilen markalar, üretimin her aşamasında kalite kontrol laboratuvarlarında boyutsal ölçümler, kaplama kalınlığı, yüzey pürüzlülüğü, parlaklık, çekme ve yapışma testleriyle “ulusal ve uluslararası” standartlara göre tasarlanıyor.

Yangınlara Karşı Üst Düzey Koruma

B1 grubundaki alüminyum kompozit paneller, Yangın Yönetmeliğine uygun alev almayan özel mineral dolgusuyla olası risklere karşı üst düzey koruma sağlıyor.  Vetrina Plus ve Vetrina Class markasıyla üretimi yapılan kompozit paneller, genellikle reklam sektörüyle iç cephe kaplamaları için mükemmel seçeneklerdir. Aluminance markası ile piyasaya sunulan kompozit paneller ise özel yaşam alanları, alışveriş merkezleri, mimari yapılar ve havalimanı gibi projelerin iç ve dış cephe kaplamalarında değerlendiriliyor.

Mimari Sistemler İçin Özel Tasarımlar

Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan Zahit Alüminyum, günümüz modern mimarisine yönelik kaliteli ve alternatif çözümleriyle kullanıcılardan yoğun talep görüyor. Hafif, dayanıklı, paslanmaz ve kolay işlenebilir özellikleriyle öne çıkan alüminyum profiller,  genel olarak şu alanlarda kullanılıyor: Fonksiyonel ve estetik görünümlü pencere ve kapılar, modüler bir yapıya sahip bölme duvarlar, tavan ve aydınlatma sistemleri, dış cephe kaplamaları, güvenlik ve bariyer sistemleri.  Zahit Alüminyum, şu mimari sistemlerin üretimini gerçekleştiriyor:

Cephe ve Işıklık (Skylight) Sistemleri: Bu uygulamalar yapılarda doğal aydınlanma, enerji verimliliği ve şık görünümü artıran avantajlar içeriyor. AVM, otel, restoran, kafe, kamu binaları ve özel alanların vazgeçilmez parçalarını oluşturuyor. Şirketimizin cephe ve ışıklık sistemlerini web sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Sürme Sitemler: Mimari yapıların tasarımını ve erişilebilirliğini kolaylaştırıyor. Gün ışığını iç mekâna almayı ve ferah alanlar oluşturmayı amaçlıyor. AVM, otel, restoran, kafe, kamu binaları ve özel alanlarda kullanılıyor. Bireylerin yaşam kalitesini artırıyor. Zahit Alüminyum’un kaliteli ve estetik özelliklere sahip Sürme Sitemleri hakkında web sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Pencere ve Kapı Sistemleri: Alüminyum kapı ve pencereler uzun ömürlüdür.  Doğal ısı yalıtımı sayesinde içinde bulunduğu ortamın ideal sıcaklığını muhafaza ederler. Konut, iş yerleri, özel ve ticari alanlarında tercih ediliyor. Sağlam ve şık görünümlü alüminyum kapı ve pencereler mekânlar için özel olarak tasarlanabiliyor. Büyük cam yüzeylerle ışığı içeri çekmek veya özel açılabilir kapı sistemleri oluşturmak mümkündür. Zahit Alüminyum’un kapı ve pencere sistemlerini web sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Katlanır Pencere ve Kapı Sistemleri: Minimum alan kullanımıyla dış ortamı mekâna dâhil ederek yaşam tarzını optimize eder. Özgün bir biçimde tasarlanmış raylar sayesinde kanatlar kolay bir şekilde açılıp kapanabilir.  Firmamızın katlanır pencere ve kapı sistemleri konusunda bilgi edinmek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel Mekânlar Sistemleri: Özel mekânlara için dizayn edilen bol çeşitliliğe sahip bir sistem grubudur. Bu ürünler yaşam alanlarını zenginleştiren, tek cam veya ısıcam kombinasyon fırsatı sağlıyor. Sistem elektrostatik boyalı (RAL) ve eloksal yüzey temin işleviyle ayrıcalıklı bir konumdadır.

Zahit Alüminyum özel mekânlar için şu sistemleri üretiyor: Giyotin Sistem, Silinebilir Giyotin Sistem, Eco Slim Sürme Sistem, Hareketli Panel Tavan Sistem, Ekonomik Sürme Sistem, Sabit Cam Tavan Sistem, Ofis Bölme Sistemleri.

Güneş Kırıcı Sistemler: Enerji kaybını önlemek amacıyla mimari projelerde sıklıkla tercih edilen etkili bir çözümdür. Mimari projelerde güneş ışınlarını kontrol altına alan, enerji verimliliğini artıran ve iç mekânları konforlu hale getiren yapı elemanlarıdır. Zahit Alüminyum’un Güneş Kırıcı Sistemlerini incelemek için tıklayınız.